Arek Wałczyk - Wpisy, które warto poczytać

Jak reklamowali się operatorzy telefonii komórkowej

Środa, 20 lutego 2013 godzina 5:42 Film i media
Jak reklamowali się operatorzy telefonii komórkowej

Sesja powoli dobiega końca z bardzo pozytywnym wynikiem, ale nie będę chwalił dnia przed zachodem słońca. Postanowiłem jednak wygospodarować kilkanaście minut czasu by poruszyć temat, który właściwie dopadł mnie samoczynnie, a to za sprawą reklamy T-Mobile, która wręcz atakuje swoich odbiorców.

Jak to robić kreatywnie – przykłady

Poniżej zaprezentuję reklamę, która mnie zawsze urzekała. W tle muzyka Smolika, przekaz nie tyle nawołujący do kupowania telefonów w mało opłacającym się abonamencie, a do refleksji. Świetny zabieg, który sprawił, że grupa docelowa tej reklamy jest bardzo szeroka. Do tego dochodzi idealna kreacja obrazu. Coś wspaniałego!

Nie lubię Orange. Nie lubię też ich reklam z cyklu „Witamy w piekle” – znacie chyba te trójwymiarowe ludziki, które przemieszczają się głównie na czarnym tle. Ponura kreacja, ale ten jeden raz w życiu zostałem jednak pozytywnie zaskoczony. „Dziś zmienia się z Orange” z piosenką Glimmer w tle.

Wątek humorystyczny

Bardzo miłą dla oka (w moim odczuciu) kreacją reklamową jest przykucie uwagi odbiorcy zafundowaniem mu śmiesznej scenki. Poniższe przykłady są Wam znane.

Prawda, że lubiliście na to popatrzeć? Ja też nie przełączałem wówczas programu.

Reklamowy gniot

A teraz czas na uzmysłowienie Wam jak nie powinno się reklamować czegokolwiek. Grupa docelowa to chyba uczniowie gimnazjum, nie wiem tylko dlaczego reklamują tutaj tablet, który dostaje się bodajże w abonamencie – przecież gimnazjaliści nie są pełnoletni, by podpisywać umowy tego typu. Do tego dochodzi idiotyczna w stu procentach zawartość i drewniany dubbing, a ta dziewczyna „najlepsza w dokumentowaniu” po prostu przyprawia mnie o ból głowy.

Już milion razy lepsza była reklama telefonu komórkowego Centertel.

Komentarze oraz dyskusja na temat wpisu

Gerri pisze: Piątek, 24 czerwca 2016 godzina 23:23

Yup, that'll do it. You have my apetociaripn.

Ronnieabose pisze: Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 godzina 21:56

health insurance tax deductible [url=https://www.clippings.me/diethylpropion]buy diethylpropion online[/url] top doctors in philadelphia

JamesDausa pisze: Środa, 26 kwietnia 2017 godzina 16:41

starting salary for doctors [url=https://ritalin.page4.me]ritalin kaufen ohne rezept[/url] best drugstore self tanner

Napisz swój komentarz

Twoje zdanie na ten temat również mnie interesuje. Podawanie adresu e-mail nie jest wymagane.