Arek Wałczyk - Wpisy, które warto poczytać

Z cyklu: Sztuka animacji komputerowej - Cyriak

Piątek, 22 marca 2013 godzina 18:08 Film i media
Z cyklu: Sztuka animacji komputerowej - Cyriak

Pewnego razu znajoma podesłała mi link do filmiku zatytułowanego bodajże „cows cows cows”, który w formie bardzo psychodelicznego obrazu ukazywał krowy. Sposób wykonania animacji przypadł mi bardzo do gustu, co poskutkowało tym, że zainteresowałem się głębiej kanałem o nazwie „Cyriak”. Oglądając inne filmy tego autora, doznałem bardzo pozytywnego zaskoczenia.

O filmach Cyriaka nie muszę pisać wiele. One po prostu, mówiąc kolokwialnie „ryją banię”. Należy to oczywiście odbierać w jak najbardziej pozytywnym sensie! Psychodeliczny klimat oraz prezentowane obrazy, maksymalnie wzbudzają ciekawość (bynajmniej moją, nieco skrzywioną z resztą) i zachęcają, by zobaczyć kolejny klip z listy.

By się już nie rozpisywać o wszystkim co się da, po prostu zachęcę Was do obejrzenia owych dzieł. Kilka zaprezentowałem poniżej.

Ten filmik poniżej, to z kolei aluzja do pewnego gościa, który pragnie załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne u Tomka...

Nie wiem co w tym jest, ale ta krowa, kot i biedronka mnie rozwala.

I jeszcze drobny miks jego starszych animacji.

Kreowanie takich i podobnych obrazów audiowizualnych jest dla mnie sztuką samą w sobie. Już wcześniej mogliście poczytać na łamach tego bloga, że jestem w pewien sposób uwrażliwiony na tego typu produkcję. Do całości należy doliczyć również  tematykę moich studiów. Pomimo, że jest to tylko organizacja produkcji filmowej, to jednak im dłużej słucham pewnych wykładów i stykam się z ludźmi stricte związanymi z tą branżą, mój apetyt rośnie.

Tymczasem zainteresowanych odsyłam na kanał autora tych przedziwnych filmików: https://www.youtube.com/user/cyriak.

Jak można się domyślić po tytule wpisu, temat nie został jeszcze wyczerpany, a do kwestii animacji komputerowej będę w przyszłości niejednokrotnie powracał, choćby w formie studium filmików znalezionych w Internecie.

Komentarze oraz dyskusja na temat wpisu

daffcio pisze: Sobota, 23 marca 2013 godzina 6:08

kurna :D

Napisz swój komentarz

Twoje zdanie na ten temat również mnie interesuje. Podawanie adresu e-mail nie jest wymagane.