Arek Wałczyk - Wpisy, które warto poczytać

Wysyp blogerów, czyli jak obniżyć jakość słowa ''blog''

Poniedziałek, 12 sierpnia 2013 godzina 9:57 Z życia wzięte
Wysyp blogerów, czyli jak obniżyć jakość słowa ''blog''

Postanowiłem wprowadzić kilka zmian wizerunkowych na stronie. Polegały one na zastosowaniu nowego sloganu – „Wpisy, które warto poczytać”. Do wymyślenia nowego hasła przewodniego zmotywował mnie fakt narastającej niechęci do blogów. Jej źródłem jest masowy wysyp tak zwanych blogów „lifestywlowych” i „szafiarskich”. W ciągu ostatnich dwóch lat, ich ilość znacznie wzrosła. Oryginalność jest stopniowo wypierana, bowiem większość autorów tychże witryn kopiuje treści z innych, lub powiela oklepane schematy.

Całość wpisu Skomentuj (1)

Pliki w chmurach i inwigilacja

Czwartek, 8 sierpnia 2013 godzina 8:43 Komputery i Internet
Pliki w chmurach i inwigilacja

Cloud Computing rozwija się pełną parą. Powstają dziesiątki nowych usług oferowanych „w chmurze”. Ich podstawową zaletą, zdaje się być fakt ułatwionego dostępu do tworzonych przez siebie zasobów. Wystarczy właściwie komputer z dostępem do Internetu. Nie trzeba się przejmować, na którym pendrivie zapisało się konkretny plik. Jednakże we wszystkim należy zachować umiar. A dlaczego?

Całość wpisu Skomentuj (2)

Studia i pojęcie idealnego pracownika

Piątek, 2 sierpnia 2013 godzina 2:50 Z życia wzięte
Studia i pojęcie idealnego pracownika

Właśnie uświadomiłem sobie, że pobiłem kolejny rekord w przestoju na blogu. Motywacją do napisania kolejnego wpisu okazał się dopiero fakt konieczności przedłużenia domeny. Właściwie to uzbierało mi się w zanadrzu kilka spraw, które można ująć we wpisie. Coś się kłębi w głowie, tylko trzeba mieć jeszcze wystarczająca ilość weny, by to spisać. Tak więc spisałem.

Całość wpisu Skomentuj (1)

Kilka słów o kampaniach społecznych

Niedziela, 26 maja 2013 godzina 4:50 Film i media
Kilka słów o kampaniach społecznych

Przekazy mające na celu ukierunkowanie społeczeństwa na określony model zachowań, przybierają różne formy. Wymyśla się coraz nowsze sposoby dotarcia do ludzi, szuka się rozwiązań, które mają na celu zaintrygowanie jak największej grupy osób. Plakaty, billboardy, konferencje, a także spoty telewizyjne i radiowe. Wszystko to jest powszechnie wykorzystywane w kampaniach społecznych. Do jakich kroków posuwają się agencje kreatywne, aby wzbudzić zainteresowanie?

Całość wpisu Skomentuj (2)
Strona: 2/6 | <<<123...6>>>