Arek Wałczyk - Wpisy, które warto poczytać

Czyścieć, czyli mały-wielki debiut

Piątek, 11 kwietnia 2014 godzina 14:39 Film i media
Czyścieć, czyli mały-wielki debiut

Na samym początku tego roku, napisałem kilka zdań o tym, że wraz ze swoją grupą z uczelni pracuję przy pewnym projekcie filmowym. Jego premiera miała odbyć się w lutym. Projekt faktycznie został ukończony na czas, ale po zmontowaniu całości doszliśmy do wniosku, że koniecznie będzie jego poprawienie, gdyż ujawniło się kilka niedociągnięć. Jednak kilka dni temu postanowiliśmy, że zaprezentujemy film szerszej publiczności w pierwotnej formie. Od siebie napiszę kilka zdań o tym, jak postrzegałem cały proces twórczy ze swojej perspektywy.

Całość wpisu Skomentuj (4)

Kilka słów o kampaniach społecznych

Niedziela, 26 maja 2013 godzina 4:50 Film i media
Kilka słów o kampaniach społecznych

Przekazy mające na celu ukierunkowanie społeczeństwa na określony model zachowań, przybierają różne formy. Wymyśla się coraz nowsze sposoby dotarcia do ludzi, szuka się rozwiązań, które mają na celu zaintrygowanie jak największej grupy osób. Plakaty, billboardy, konferencje, a także spoty telewizyjne i radiowe. Wszystko to jest powszechnie wykorzystywane w kampaniach społecznych. Do jakich kroków posuwają się agencje kreatywne, aby wzbudzić zainteresowanie?

Całość wpisu Skomentuj (2)

Kreatywna reklama telewizyjna? To możliwe!

Piątek, 3 maja 2013 godzina 14:53 Film i media
Kreatywna reklama telewizyjna? To możliwe!

Większość z nas na reklamy, szczególnie te puszczane w trakcie trwania filmu, reaguje podobnie – zmienia kanał. Nie ukrywam, że ja postępuję niemalże identycznie, ale z drobnym wyjątkiem. Czasem zdarza się, że coś przykuje moją uwagę, a nawet zafascynuje. Tym właśnie wpisem pragnę odświeżyć poruszoną niegdyś tematykę reklam telewizyjnych.

Całość wpisu Skomentuj (1)

Z cyklu: Sztuka animacji komputerowej - Cyriak

Piątek, 22 marca 2013 godzina 18:08 Film i media
Z cyklu: Sztuka animacji komputerowej - Cyriak

Pewnego razu znajoma podesłała mi link do filmiku zatytułowanego bodajże „cows cows cows”, który w formie bardzo psychodelicznego obrazu ukazywał krowy. Sposób wykonania animacji przypadł mi bardzo do gustu, co poskutkowało tym, że zainteresowałem się głębiej kanałem o nazwie „Cyriak”. Oglądając inne filmy tego autora, doznałem bardzo pozytywnego zaskoczenia.

Całość wpisu Skomentuj (1)
Strona: 1/2 | 12>>>