Arek Wałczyk - Wpisy, które warto poczytać

Pliki w chmurach i inwigilacja

Czwartek, 8 sierpnia 2013 godzina 8:43 Komputery i Internet
Pliki w chmurach i inwigilacja

Cloud Computing rozwija się pełną parą. Powstają dziesiątki nowych usług oferowanych „w chmurze”. Ich podstawową zaletą, zdaje się być fakt ułatwionego dostępu do tworzonych przez siebie zasobów. Wystarczy właściwie komputer z dostępem do Internetu. Nie trzeba się przejmować, na którym pendrivie zapisało się konkretny plik. Jednakże we wszystkim należy zachować umiar. A dlaczego?

Całość wpisu Skomentuj (2)

Komputery w filmach i serialach

Sobota, 20 kwietnia 2013 godzina 9:10 Komputery i Internet
Komputery w filmach i serialach

Od momentu pojawienia się ostatniego wpisu upłynęło nieco wody w Wiśle. Było to podyktowane moją pracą nad kilkoma projektami, ale o nich postaram się napisać w ciągu kilku kolejnych dni. Dziś wpadł mi do głowy pomysł, by przybliżyć Wam nieco zabawne historie, dotyczące pojawiania się komputerów w filmach lub serialach. Tym właśnie sposobem powstał wpis, który traktuje o dwóch moich sztandarowych zainteresowaniach – informatyce i filmach.

Całość wpisu Skomentuj (3)

Facebookowe aplikacje. Czyli bez Twojej wiedzy na osi czasu.

Wtorek, 26 marca 2013 godzina 20:24 Komputery i Internet
Facebookowe aplikacje. Czyli bez Twojej wiedzy na osi czasu.

Zapewne nie raz zostajemy zaskoczeni kontrowersyjnym postem na tablicy osoby, po której nie można by się było tego spodziewać. Smutne jest to, że tego typu treści publikowane są całkowicie bez wiedzy właściciela profilu. Jednakże sam właściciel nie pozostaje w stu procentach bez winy, bowiem dobrowolnie, nie licząc się z konsekwencjami, zezwala złośliwym aplikacjom, na publikację wiadomości na swojej osi czasu.

Całość wpisu Skomentuj (1)

Gry komputerowe w stylu retro

Piątek, 8 marca 2013 godzina 8:35 Komputery i Internet
Gry komputerowe w stylu retro

Nie mają genialnej grafiki wspomaganej przez najnowocześniejsze technologie nVidia. Bywa, że ich dźwięk generowany jest przez systemowy brzęczyk. Objętość plików często pozwalała zmieścić je na jednej lub kilku dyskietkach, a do uruchomienia wystarczał wiekowy komputer z procesorem 200Mhz i Windowsem 95. Z kolei grywalność do dziś pozostaje na wysokim poziomie.

Całość wpisu Skomentuj (5)
Strona: 1/2 | 12>>>